Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Впевнено набирає обертів Відкритий фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни"!

17.10.17448

Відкритий фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» впевнено набирає обертів. Якщо у минулих роках кількість учасників фестивалю-конкурсу була близько 500 чол., то у цьому році – 760 учасників. У 2016 році брали участь представники 4 областей, у поточному - 8: Одеська, Чернігівська, Черкаська, Дніпровська, Запорізька, Харківська, Миколаївська, Полтавська.

Зросла кількість учасників по кожній із номінацій, особливо порадувала нас у цьому році номінація ансамблів малого та великого складу (минулий рік 21 ансамбль, цього року 35ансамблів).

Виступи оцінувало високопрофесійне журі у складі:

· голова журі – Сулаєва Наталія Вікторівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри музики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, заслужений артист України (м.Полтава);

· Юрченко Герман Юрійович – голова обласного відділення Національної музичної спілки України, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України (м.Полтава);

· Роздайбіда Павло Іванович – викладач Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв, хормейстер Дніпропетровського академічного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, викладач методист вищої категорії, заслужений працівник культури України (м.Дніпро);

· Чухрай Олексій Іванович – викладач Полтавського музичного училища імені М.Лисенка, керівник ансамблю народної музики «Карусель», композитор, член Національної спілки композиторів України, заслужений діяч мистецтв України (м.Полтава);

· Мізева Наталія Семенівна – солістка Українського народного хору «Калина», заслужений артист України (м.Полтава);

· Сорокін Леонід Анатолійович – звукорежисер, заслужений працівник культури України (м.Полтава);

· Грицун Юлія Миколаївна – член Національної спілки композиторів України, доцент кафедри мистецьких дисциплін Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, кандидат мистецтвознавства (м.Чернігів);

· Миколайко Катерина Юріївна – викладач Дніпропетровської академії музики імені М.Глінки, солістка Дніпропетровської філармонії імені Л.Когада (м.Дніпро).

Ми впевнені, що нинішній фестиваль, завдяки талантам та енергії його учасників і організаторів, об’єднаних шляхетними ідеями, став важливою подією у мистецькій і суспільній царині, що в свою чергу сприятиме збагаченню духовної спадщини та збереженню культурного різноманіття.


Результати:

Гран-Прі Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» присудити:

· Москаленко Олена (смт. Нові Санжари Полтавської області)

В номінації А - солісти-вокалісти: народний вокал (І категорія 6-9 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Мельницька Анна Полтавська вокально-хорова студія «Домінус» (викладач – Зінченко Аліна Василівна);

Лауреат ІІ ступеню:

· Чирва Анна Гадяцька дитяча музична школа (викладач – Кокошвілі Зореслава Степанівна)

В номінації А - солісти-вокалісти: народний вокал (ІІ категорія 10-12 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат ІІ ступеню:

· Шаповал Олеся Гадяцька дитяча музична школа (викладач – Каплій Ірина Іванівна);

Лауреат ІІІ ступеню:

· Дяченко Вікторія Одеська дитяча музична школа № 4 (викладач – Алгаєва Наталя Миколаївна);

· Криворучко Лілія Хорольська дитяча музична школа (викладач – Мартьян Людмила Миколаївна)

· Попок Єлизавета Решетилівська дитяча школа мистецтв (викладач – Пісарєва Валентина Василівна, концертмейстер – Коцопей Тетяна Миколаївна)

В номінації А - солісти-вокалісти: народний вокал (ІІІ категорія 13-15 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Шевченко Наталія Гадяцький коледж культури та мистецтв імені І. П. Котляревського (викладач – Горбачик Наталя Іванівна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Білокінь Анастасія ПСМНЗ «Новосанжарівська дитяча музична школа» (викладач – Каплуновський Володимир Григорович);

· Микитченко Наталія Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П. Майбороди (викладач – Дронова Оксана Анатоліївна, концертмейстер – Місько Вадим Володимирович)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Хаірбекова Діана Решетилівська дитяча школа мистецтв (викладач – Гончар Людмила Миколаївна, концертмейстер – Соловйова Юлія Сергіївна);

· Хачатрян Елеонора Хорольська дитяча музична школа (викладач – Олексенко Анастасія Олександрівна, концертмейстер – Шевченко Галина Григорівна)

· Брашован Анна Глобинська дитяча школа мистецтв (викладач – Довженко Віра Олександрівна)

В номінації А - солісти-вокалісти: народний вокал (V категорія від 19 років) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат ІІ ступеню:

· Царенко Наталія Комунальний заклад культури «Культурно-освітній мистецький заклад «Славутич» м. Кременчук

В номінації А - солісти-вокалісти: академічний вокал (І категорія 6-9 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Медко Анна Харківська дитяча музична школа № 10 (викладач – Медко Ксенія Валентинівна, концертмейстер – Подкопай Євгенія Юріївна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Липовенко Анастасія Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Дроздова Вікторія Олександрівна, концертмейстер – Полторапавлова Марина Вікторівна);

· Лазечний Іван Запорізька дитяча музична школа № 5 (викладач – Денисенко Наталія Валеріївна, концертмейстер – Тищенко Світлана Олександрівна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Чекіні Світлана Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Пєлєвіна Юлія Володимирівна, концертмейстер – Водолазова Олена Олексіївна);

· Циганкова Софія Харківська дитяча музична школа № 10 (викладач – Глашкіна Яна Валентинівна, концертмейстер – Рожкова Маріна Володимирівна);

· Магніцький Андрій Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П. Майбороди (викладач – Ревека Данило Миколайович, концертмейстер – Смирна Альона Сергіївна)

В номінації А - солісти-вокалісти: академічний вокал (ІІ категорія 10-12 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Отич Діана Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Дроздова Вікторія Олександрівна, концертмейстер – Полторапавлова Марина Вікторівна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Терещенко Вікторія Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Хміль Радмила Олександрівна, концертмейстер – Тукало Рената Олександрівна);

· Лазарєв Данило Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Михайлова Наталія Володимирівна, концертмейстер – Желєзняк Аліна Андріївна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Іващенко Микита Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Пєлєвіна Юлія Володимирівна, концертмейстер – Водолазова Олена Олексіївна);

· Срібна Маргарита Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Срібна Любов Миколаївна, концертмейстер – Мовчан Наталія Володимирівна);

· Ситник Назар Харківська дитяча музична школа № 10 (викладач – Медко Ксенія Валентинівна, концертмейстер – Подкопай Евгенія Юріївна);

· Віднічук Ілля Харківська дитяча музична школа № 3 імені М. В. Кармінського (викладач – Велика Олена Юріївна, концертмейстер – Пєрова Марина Ігорівна)

В номінації А - солісти-вокалісти: академічний вокал (ІІІ категорія 13-15 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Ткаченко Олексій Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Михайлова Наталія Володимирівна, концертмейстер – Желєзняк Аліна Андріївна);

· Тесленко-Пономаренко Євгеній Харківська дитяча музична школа № 10 (викладач – Хуторська Анна Йосифівна, концертмейстер – Козлова Тетяна Михайлівна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Опошнян Єгор Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Михайлова Наталія Володимирівна, концертмейстер – Желєзняк Аліна Андріївна);

· Проценко Марія Харківська дитяча музична школа № 13 імені М. Т. Коляди (викладач – Ленівенко Ірина Іванівна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Худар Усама Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Дроздова Вікторія Олександрівна, концертмейстер – Полторапавлова Марина Вікторівна);

· Терещенко Руслан Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Михайлова Наталія Володимирівна, концертмейстер – Желєзняк Аліна Андріївна);

· Гарькавченко Анастасія Полтавська дитяча музична школа № 2 імені В. П. Шаповаленка (викладач – Іжаченко Наталія Петрівна, концертмейстер – Голега Тетяна Валеріївна);

· Охмат Олександра Полтавська дитяча музична школа № 2 імені В. П. Шаповаленка (викладач – Кондратьєва Наталія Володимирівна, концертмейстер – Діденко Марина Євгеніївна);

· Марцимов Даниіл Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Михайлова Наталія Володимирівна, концертмейстер – Желєзняк Аліна Андріївна);

В номінації А - солісти-вокалісти: академічний вокал (V категорія від 19 років) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Гончаренко Сергій Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (викладач – Курсон Валерій Миколайович, концертмейстер – Забара Лариса Василівна);

Лауреат ІІ ступеню:

· Іващенко Катерина Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (викладач – Курсон Валерій Миколайович, концертмейстер – Забара Лариса Василівна);

· Списюк Сергій ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (викладач – Христиченко Руслан Іванович)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Бударагіна Евгенія Харківська школа мистецтв для підлітків та дорослих (викладач – Донченко Олена Павлівна, концертмейстер – Клімова Олена Миколаївна)

В номінації А - солісти-вокалісти: естрадний вокал (І категорія 6-9 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Чекіні Світлана Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Пєлєвіна Юлія Володимирівна, концертмейстер – Водолазова Олена Олексіївна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Чирва Анна Зразковий колектив «Творчий центр Наталії Май» м. Полтава (викладач – Ольховик Світлана Вікторівна);

· Заєць Анастасія Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П. Майбороди (викладач – Дронова Оксана Анатоліївна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Бойко Софія Глобинська дитяча школа мистецтв (викладач – Потоцька Юлія Олександрівна);

· Голованова Анна Градизька дитяча музична школа імені О. Білаша (викладач – Стасенко Наталія Олексіївна);

· Дерев’янко Анна Полтавська вокально-хореографічна студія «Новий час» (викладач – Лисенко Валентина Миколаївна)

В номінації А - солісти-вокалісти: естрадний вокал (ІІ категорія 10-12 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Шаповал Олеся Гадяцька дитяча музична школа (викладач – Каплій Ірина Іванівна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Худякова Анна Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Звєрєва Вікторія Юріївна, Магомедова Тетяна Юріївна);

· Коваль Анастасія Лубенська дитяча музична школа (викладач – Речкалова Любов Федорівна);

· Шутько Дарина Глобинська дитяча музична школа (викладач – Довженко Віра Олександрівна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Задорожна Єлизавета полтавська дитяча музична школа № 1 імені П. Майбороди (викладач – Дронова Оксана Анатоліївна);

· Наріжна Вероніка Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мисте5цтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Звєрєва Вікторія Юріївна, Магомедова Тетяна Юріївна);

· Проваторов Георгій Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мисте5цтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Михайлова Наталія Володимирівна);

· Іващенко Микита Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мисте5цтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Пєлєвіна Юлія Володимирівна)

В номінації А - солісти-вокалісти: естрадний вокал (ІІІ категорія 13-15 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Кочерьожкіна Єлизавета Полтавська дитяча музична школа № 2 імені В. П. Шаповаленка (викладач – Дронова Оксана Анатоліївна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Дзюбан Анна Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П. Майбороди (викладач – Загребельна Карина Романівна);

· Щербакова Софія Харківська дитяча музична школа № 12 імені К. І. Шульженко (викладач – Аль-Сенайх Ольга Володимирівна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Проскурня Вікторія Семенівська дитяча музична школа (викладач – Дяченко Світлана Василівна);

· Гречана Вікторія Полтавська дитяча музична школа № 2 імені В. П. Шаповаленка (викладач – Кондратьєва Наталія Володимирівна);

· Шинкаренко Віолетта Зразковий колектив «Творчий центр Наталії Май» м. Полтава (викладач – Ольховик Світлана Вікторівна)

В номінації А - солісти-вокалісти: естрадний вокал (ІV категорія 16-18 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат ІІ ступеню:

· Лисенко Іванна Полтавська дитяча музична школа № 3 імені Б. Гмирі (викладач – Бєлікова Дарія Миколаївна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Гритченко Лада Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (викладач – Пєлєвіна Юлія Володимирівна)

В номінації В – вокальні ансамблі малого складу (ІІ категорія 13-17 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Вокальний ансамбль «Flawless» Полтавська дитяча музична школа № 3 імені Б. Гмирі (керівник – Макєєва Світлана Володимирівна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Гурт «Барбариски» Зразковий колектив «Творчий центр Наталії Май» м. Полтава (керівник – Ольховик Світлана Вікторівна, концертмейстер – Долігойда Оксана Григорівна)

В номінації В – вокальні ансамблі малого складу (ІІІ категорія від 18 років) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Чоловічий ансамбль «Обертон» Головне управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Дніпропетровській області (керівник – Роздайбіда Павло Іванович);

· Вокальне тріо «Jazz’yni» Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (керівник – Шмельова Альона Олексіївна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Дует у складі Іващенко Катерини та Гончаренка Сергія Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка (керівник – Курсон Валерій Миколайович, концертмейстер – Забара Лариса Василівна)

В номінації С – вокальні ансамблі великого складу (І категорія до 12 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Фольклорна група вокально-хорової студії «Домінус» Полтавська вокально-хорова студія «Домінус» (керівник – Дронова Оксана Анатоліївна, концертмейстер – Зінченко Аліна Василівна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Вокальний ансамбль хлопчиків Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (керівник – Дроздова Вікторія Олександрівна, концертмейстер – Медяник Євгенія Олегівна);

· Вокальний ансамбль «Сюрприз» Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (керівник – Пєлєвіна Юлія Володимирівна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Вокальний ансамбль «Дзвіночок» Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (керівник – Курінна Олена Іванівна);

· Ансамбль дівчаток «Веселка» Полтавська дитяча музична школа № 2 імені В. П. Шаповаленка (керівник – Іжаченко Наталія Петрівна, концертмейстер – Діденко Марина Євгеніївна)

В номінації С – вокальні ансамблі великого складу (ІІ категорія 13-17 років включно) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Вокальний ансамбль «Домісолька» Запорізька дитяча музична школа № 5 (керівник – Денисенко Наталія Валеріївна, концертмейстер – Свірідова Євгенія Володимирівна);

· Зразковий дитячий вокальний ансамбль «Зернята» Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П. Майбороди (керівник – Дронова Оксана Анатоліївна, концертмейстер – Міська Вадим Володимирович)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Вокальний ансамбль «Харьковские соловушки» Харківська дитяча музична школа № 3 імені М. В. Кармінського (керівник – Велика Олена Юріївна, концертмейстер – Пєрова Марина Ігорівна)

В номінації С – вокальні ансамблі великого складу (ІІІ категорія від 18 років) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Вокальний ансамбль «Калинонька» Петракіївський сільський клуб Хорольського району (керівник – Мартьян Людмила Миколаївна)

Лауреат ІІ ступеню:

· Вокальний ансамбль «Рождество» ПСМНЗ «Дитяча музична школа «Горішніплавніської міської Ради» (керівник – Толмачова Світлана Миколаївна, концертмейстер – Ерух Наталія Сергіївна)

В номінації D – хорові колективи (І категорія до 12 років) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат ІІ ступеню:

· Хор молодших класів Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П. Майбороди (керівник – Кучер Тетяна Олександрівна, концертмейстер – Павленко Марія Анатоліївна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Хор молодших класів «Веселка» Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (керівник – Захарова Олена Миколаївна, концертмейстер – Хомік Людмила Віталіївна);

· Хор хлопчиків Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (керівник – Дроздова Вікторія Олександрівна, концертмейстер – Медяник Євгенія Олегівна)

В номінації D – хорові колективи (ІІ категорія 13-17 років) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Хор дівчат Полтавська дитяча музична школа № 3 імені Б. Гмирі (керівник – Макєєва Світлана Володимирівна, концертмейстер – Сліпак Юрій Володимирович)

Лауреат ІІ ступеню:

· Хор дівчаток Полтавська дитяча музична школа № 2 імені В. П. Шаповаленка (керівник – Кондратьєва Наталія Володимирівна, концертмейстер – Діденко Марина Євгеніївна);

· Народний (зразковий) аматорський хор дівчат Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П. Майбороди (керівник – Кучер Тетяна Олександрівна, концертмейстер – Мінаєва Жанна Миколаївна)

Лауреат ІІІ ступеню:

· Хор старших класів Полтавська дитяча музична школа «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (керівник – Пєлєвіна Юлія Володимирівна, концертмейстер – Водолазова Олена Олексіївна)

В номінації D – хорові колективи (ІІІ категорія від 18 років) нагородити Дипломами Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни» та присудити звання:

Лауреат І ступеню:

· Хорова капела «Консонелла» Котелевська дитяча музична школа (керівник – Шевченко Валентина Іванівна)

Всі новини
План роботи
12.11.2018 – 18.11.2018
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради